A hőszivattyú látszólag hasonlóan működik a klímaberendezéshez, azonban van néhány lényeges eltérés a két technológia között. Ezekkel érdemes tisztában lenni, különben időként okozhat meglepetést a hőszivattyú, főleg annak, aki még nem tapasztalta ki, hogy hogyan működik. Gyakran megesik, hogy amikor először olvaszt le a hőszivattyú, akkor a tapasztalatlan felhasználó megijed, hogy „füstöl” a készülék. Szerencsére ez egy teljesen ártalmatlan, természetes jelenség, és nem is ijesztő, ha megértjük az okát.
Kétségbe esni semmi esetre sem szabad, ugyanis a „füst”, az valójában gőz, és nem jelent tüzet, sem a berendezés meghibásodását. A monoblokkos hőszivattyú működésének természetes része, hogy időnként beindul a leolvasztási folyamat. Erre azért van szükség, mert a rendszerben keringő hűtőközeg hőt von el a külső levegőből, majd a hőcserélőn keresztül melegvizet készít, ami a keringető szivattyúnak köszönhetően biztosítja a fűtést az épületben. A Chofu hőszivattyú ezt a folyamatot a legnagyobb hidegben, akár -30°C-ban is képes hatékonyan elvégezni. Azonban a magas páratartamú hideg levegő miatt páralecsapódás keletkezik a külső egység elpárologtató tekercsén, és amikor 0°C alá süllyed a hőmérséklet, a víz ráfagy a lamellákra, ezzel akadályozva a ventilátor működését. A hőszivattyú lefagyása nem jár semmilyen teendővel, ugyanis a berendezésnek van leolvasztási üzemmódja, amikor megszabadítja saját magát a jégtől. Ekkor jelentkezik a Chofu hőszivattyúból áramló „füst”, ami valójában az éppen olvadó jég gőze. A leolvasztásra akár naponta többször is szükség lehet, de csak akkor kell szakemberhez fordulni, ha a leolvasztási ciklusok egyáltalán nem vagy nem megfelelően futnak.
A Chofu hőszivattyúk megbízhatóságának köszönhetőn ritkán van szükség beavatkozásra. Cégünk honlapján, a www.chofu-hoszivattyu.hu weboldalon bővebb információt talál a berendezésekről. Amennyiben további kérdése merült fel, forduljon bizalommal munkatársunkhoz a +36 20 268 9757-es telefonszámon vagy a tibor.sulyok@gmail.com e-mail címen!